Co to jest akapit w języku polskim

Pobierz

«ustęp tekstu zaczynający się od nowego wiersza».. Wszystkie (1565) Język angielski (823) Język polski (379) Matematyka (363) Biznes i Finanse (36521) Biznes i Finanse (36521) Wszystkie (36521) Banki (7860) Bankowość Elektroniczna (255) E-biznes (4026) Ekonomia (1903 .Co to jest Zelów.. to wydzielony graficznie wcięciem lub ozdobnikiem fragment tekstu stanowiący podstawową, samodzielną jednostkę znaczeniową tekstu w rozprawce, eseju, felietonie, reportażu, recenzji i wielu innych gatunkach.. W utworach literackich anafora mieści się tam, gdzie każdy z wersów rozpoczyna się od tego samego słowa.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM" - polskiego-angielski oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Aug 19, 2022Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Co to znaczy w polskim języku?. od akapitu «z wcięciem akapitowym».Co oznacza AKAPIT: wiersz początkowego fragmentu tekstu rozpoczynający się w pewnej odległości od lewego skraju (tak zwany wcięcie), w rękopisach, starodrukach regularnie ozdobiony inicjałem; start nowego ustępu w tekście w pewnej odległości od marginesu; fraza zawarta pomiędzy kolejnymi wcięciami, która stanowi zazwyczaj wyodrębnioną całość treściową, na przykład wstęp, rozwinięcie i zakończenie w wypracowaniu szkolnym, również we fragmencie referatu, artykułu .Słownik języka polskiego PWN*..

• akapitowy.

zapytaj eksperta (1514) Wszystkie (1514) Język angielski (810) Język polski (361) Matematyka (343) Biznes i Finanse (36466) Biznes i Finanse (36466) Wszystkie (36466) Banki (7841) Bankowość Elektroniczna (249) E-biznes (4024) Ekonomia (1935 .Tekst w książce popularno-naukowej podzielony jest na rozdziały.. W niniejszym słowniku znaczeń znajdują się liczne przykłady definicji słowa Zelów.. Znajdziecie tutaj spory spis różnych krótkich, a także sporo długich definicji opisujących słowo ociężały.. ↑ Zbigniew Kruszyński, Na lądach i morzach : opisy i opowiadania, 1999, Narodowy Korpus Języka Polskiego.Jan 28, 2021akapit » w odniesieniu do pewnej części czegoś cząstka, część, człon, czynnik, detal, dola, drobina, działka, elemencik, element, etap, faktor, faza, fragment, kawałek, komponent, moduł, odcinek, odłam, odłamek, odłupek, odprysk, ogniwo, okruch, pierwiastek, podzespół, pozostałość, reszta, resztka, rozdział, rudyment, segment, sektor, składnik,Słownik języka polskiego; Poradnia językowa; Korpus językowy; Młodzieżowe Słowo Roku; Ciekawostki; Zasady pisowni; Encyklopedia; Translatica; Produkty i usługiakapit Słowo poświadczone w fotocytacie: Dodatkowe informacje Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne słowa akapit to: kawałek, tekstu wyjątek, passus, wycinek, otoczenie słowne, segment, werset, część, elemencik, urywek, fragment tekstu, fragment, paragraf, cytat, faktor, podzespół, wers, partia, ustęp, wyrywek, wypis, wiersz, człon, scena, wcięcie, wyjątek, wyimek, szczegół, rozdział, odcinek, ..

Jak budować akapit?

.W naszym słowniku synonimów dla słowa akapit istnieje 75 wyrazów bliskoznacznych.. Akapit wyróżniany jest graficznie w tekście w ten sposób, że jego pierwszy wiersz jest nieco wcięty od linii lewego marginesu, ostatni zaś może być niepełny.Akapit (od łac. a capite, dosł.. Podstawowa jednostka logiczna dłuższego tekstu, składająca się z jednego lub wielu zdań stanowiących pewną całość treściową (myśl).Co to jest akapit?. Akapit (z łacińskiego a capite - "od rozdziału", "od nowego ustępu") - 1) Początek nowego ustępu w tekście, zaznaczony wcięciem składającym się z kilku spacji - inaczej wcięcie akapitowe.. «początkowy wiersz nowego ustępu».. Ćwiczenie 7.. • akapitowy.. Pytania .. I ten, co domy i ten, co cię wie­zie, I ta, co idąc, nie idzie, a tań­czy.Musisz przetłumaczyć "W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Pytania .. Tagi dla synonimów słowa akapit: wyrazy bliskoznaczne słowa akapit, synonimy wyrazu akapit, synonim akapitu, inaczej o akapicie, synonimy słowa akapit, inaczej akapit, inne określenia słowa akapit.Co to jest akapit?.

Otóż akapitem nazywamy fragment treści przekazujący jakąś spójną myśl.

Synonimy te podzielone zostały na 5 grup znaczeniowych.. Rodzaje akapitów akapity zawierające nową myśl akapity powtarzające myśli z poprzednich akapitówZobacz 5 odpowiedzi na pytanie: co to akapit.. też akapit w Wikipedii. (1.1) Na kursach szybkiego czytania nauczyłam się czytać całymi akapitami [1].. W Improwizacji przeciwstawia się Bogu stając w obronie swojego narodu.. 2) Fragment tekstu zawarty pomiędzy wcięciami - odstęp międzyakapitowy, także ustęp (słowo "ustęp" ma jednak samodzielne, nieco odmienne znaczenie, omówione w .Słownik języka polskiego PWN*.. «początkowy wiersz nowego ustępu».. od głowy, czyli początku) - podstawowy sposób dzielenia łamu na rozpoznawalne wzrokiem mniejsze fragmenty w celu zwiększenia czytelności tekstu.. Jego celem jest zwiększenie czytelności oraz zatrzymanie uwagi czytelnika.Wiedza.. Rozprawka.. Jego determinacja sprawia, że występuje przeciwko Bogu, a pycha - że .akapit {męski} volume_up akapit (też: ustęp, paragraf) volume_up paragraph {rzecz.}. Konrad to człowiek wielkiego ducha, nawet w więzieniu nie dał się złamać i cały czas myśli o wywalczeniu niepodległości dla Polski.. Czy początek rozdziału również powinien tak się zaczynać, czy w należy wcięcie akapitowe pominąć na początku rozdziału?znaczenia: (1.1) fragment tekstu rozpoczynający się od nowego wiersza; zob..

Nowe wątki w każdym rozdziale rozpoczynają się od wcięcia akapitowego.

zgłoś uwagę.Akapit ( łac. a capite, od głowy, od początku) - podstawowy sposób dzielenia łamu na rozpoznawalne wzrokiem mniejsze fragmenty w celu zwiększenia czytelności tekstu.. Podstawowa jednostka logiczna dłuższego tekstu, składająca się z jednego lub wielu zdań stanowiących pewną całość treściową (myśl).akapit to pewna partia tekstu, zajmująca zwykle fragment strony, pod względem merytorycznym spójna treściowo, a pod względem graficznym wyróżniona przez np. rozpoczęcie pierwszego zdania danego akapitu od nowego wiersza, zwykle z wcięciem z lewej strony; czasem akapitem nazywa się sam pierwszy wiersz takiej partii tekstu.W terminologii anglosaskiej akapity określa się wręcz jako porcje informacji (dosłownie: packages of information), wydzielane w sposób standardowy w celu ułatwienia czytelnikowi orientacji w tekście.. Przykłady użycia Polish English Przykłady kontekstowe "akapit" w angielskoAnafora - jest środkiem stylistycznym, który służy przede wszystkim podkreśleniu istoty używanego w wypowiedzi słowa.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. To tuż po zdaniu najmniejszy element (jednostka) tekstu, opowiadania, artykułu SEO.. «ustęp tekstu zaczynający się od nowego wiersza»..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt